22 Mar
22Mar

Navapp Enflasyon Muhasebesi modülüyle Envanter ve Sabit Kıymet değerlemeleriniz çok kolay !

Bilanço esasına göre defter tutan mükellefler için, 31.12.2023 tarihli Bilançodan başlamak üzere, önümüzdeki vergi dönemlerinde devam edecek olan Enflasyon Muhasebesi hesaplamalarının yasal defterlerde gösterilmesi zorunlu hale geldi.

Navapp olarak kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin yasal zorunluluklara en hızlı şekilde uyum sağlamaları için çalışıyoruz. Bu çalışma prensiplerimiz ışığında hazırladığımız, Enflasyon Muhasebesi süreçlerini Business Central üzerinde yönetebileceğiniz Navapp Enflasyon Muhasebesi modülümüz hazır ve kullanılabilir durumda.

Navapp Enflasyon Muhasebesi Modülü aşağıdaki özellikleri barındırıyor.

✅Yİ-TÜFE Endesklerinin tanımlanabildiği Endeks tanımlama alt yapısı.

✅Sabit Kıymetler için (31, 32, 298 Değerleme Süreçleri Dahil) Enflasyon Muhasebesi düzeltmelerini oluşturma, Sabit Kıymet Kartları defterlerinde kayıt altına alma.

✅Sabit Kıymetler için Amortisman Defter Raporlarının Enflasyon Düzeltme Farkları dahil/hariç alınabilme özelliği

✅Envanter Yönetimi Modülünde (150, 153, 157 v.s) Basit Ortalama, Stok Devir Hızı ve Fiili yöntemlerine göre Enflasyon Farklarını Hesaplama

✅Envanter Yönetimi Modülünde Enflasyon Düzeltme Farkları dahil/hariç rapor alabilme özelliği.

✅Mali Tabloların Enflasyon Düzeltme Farkları dahil/hariç alınabilmesi özelliği

www.navapp.com.tr

#enflasyonmuhasebesi #businesscentralenflasyon #dynamics365bc #dynamics365bcenflasyon enflasyon muhasebesidynamics365bcdynamicsenflasyon