Business Central İşinizi Yönetmenize Nasıl Yardımcı Olur?

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP işletmenizdeki tüm süreçleri bir araya toplayan çevik bir kurumsal kaynak planlama yazılımıdır. İşletmenizdeki tüm süreçleri bir araya toplar, bu sayede çalışanlarınızın iş birliği içerisinde çalışmalarına yardımcı olursunuz.

Gelin birlikte Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP işinizi daha kolay yönetmenize nasıl yardımcı oluyor beraber inceleyelim.

Mali sisteminizden ne kadar memnunsunuz?

Eğer siz de mevcut mali sisteminizden sadece yasal kurumlar ile olan ilişkilerinizi yönetecek detayda bilgiler alıyorsanız işletmenizde yönetim muhasebesinden bahsetmek mümkün değildir. Büyüyen işletmeler genellikle artan iş hacimleri, diğer iş kolları ile entegre çalışamayan, raporlama eksiliği bulunan mevcut sistemleri ile her zaman sorun yaşarlar.İşletmeler büyüme ile birlikte ölçeklenebilirlik, mobilite, veri güvenliği konularında sorun yaşamaya başlarlar. Mevcut sistemlerinde standart bir kullanım yaparlar, birden fazla sistem kullandıkları için aynı veriler farklı sistemlere tekrar tekrar girilir, yönetilemeyen işlemler için Excel tablolarında veriler hazırlanır, raporlanmaya çalışılır, yapılan raporlama karmaşıktır ve işletmeniz hakkında yeterli bilgiyi sağlamaz. Mevcut sistemde güvenli bir iş akış kurgusu ve denetim izinlerinin olmaması işletmelerin yönetilmesinde ciddi sıkıntılar doğurur.

Tüm süreçleriniz için tek bir kurulum yeter

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP Muhasebe / Finans, Tedarik Zinciri, Proje Yönetimi, CRM, Satış ve Pazarlama, Servis Yönetimi, Üretim Yönetimi ve tüm bu modülleri kapsayan Raporlama ve Analiz araçları ile, tüm süreçlerinizi uçtan uca kontrol edip tek bir uygulamada yönetmenize yardım eder.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP, bankacılık, CRM veya sektörünüze uygun diğer uygulamalar ile teknolojik alt yapısı sayesinde bağlantılı çalışır.


Artık muhasebe süreçleriniz için ayrı bir uygulama, operasyonel süreçleriniz için ayrı uygulama kullanma devri sona erdi. Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP tüm süreçlerinizi bir arada yönetebileceğiniz eşsiz bir iş uygulama yazılımı sunar.

İşinize her yerden bağlanın. Nasıl mı?

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP modern bir kaynak planlama yazılımı olduğunu her alanda hissettiriyor. Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’ın tüm özelliklerine masaüstü, tablet ve cep telefonu üzerinden kolayca ulaşırsınız.

Platform bağımsız çalışma yeteneği ile Android veya IOS mobil işletim sistemlerinin mağazalarından indireceğiniz Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP appleri ile güvenli bir şekilde Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’ı deneyimleyebilirsiniz.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP tamamen web tabanlı olarak tasarlanmıştır, masaüstü bir uygulamaya ihtiyaç duymadan doğrudan internet tarayıcı üzerinden sunucu adresini yazarak Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’a bağlanırsınız. Bu teknolojik alt yapı özellikle çok kullanıcı sistemlerde bilgisayarlarda yaşanan sorunlar nedeniyle her defasında kurulum yapma derdini ortadan kaldırır, IT ekiplerinin daha kaliteli işlere vakit ayırmalarına yardımcı olur. Kullanıcılar internete bağlı oldukları her yerden ve istedikleri her cihazdan işlerine her zaman bağlı kalırlar.

Microsoft Office içerisinden Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP erişimi

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP Microsoft eko sisteminde yer alan diğer çözümler ile sıkı bir entegrasyon içerisindedir. Ofis ailesi içerisinde yer alan Outlook işletmelerde yer alan haberleşmenin kalbinde yer alır. Microsoft Word ile ihtiyacımız olan tüm yazışmaları hazırlar şirket içinde veya tedarikçilerimiz/müşterilerimiz ile paylaşırız. Microsoft Excel hem verilerimizi tuttuğumuz bir tablolama ve hesaplama aracı, hem de girdiğimiz verileri görselleştirmeye yarayan bir raporlama aracı olarak çalışır. Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP bu üç ürünle entegre olarak çalışır.

Microsoft Outlook içerisindeyken müşterileri ve tedarikçilerinizin bilgilerine ulaşabilir, bakiye durumlarını sorgulayabilirsiniz. Müşterilerinize teklifler oluşturabilir, teklifleri müşterileriniz ile paylaşabilir, müşterilerinizden gelen siparişleri işleme alabilirsiniz.Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP içerisindeki verileri bir tuş ile Microsoft Excel’e gönderebilir, bu bilgiler ile Excel üzerinde hesaplama yaptırabilir veya Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’a doğrudan erişimi olmayan ekip arkadaşlarınızla veya müşteri/tedarikçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP verilerini doğrudan Microsoft Excel ‘e yayınlayıp, Excel üzerinde yeniden düzenleyip tekrar Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’a gönderebilirsiniz. Örneğin Müşteri kartlarında yer alan Şehir alanını doldurmayı atladınız, sonrasında yüzlerce kartın tek tek içerisine girip şehir bilgisi girmek can sıkıcı olabilir. Bu noktada Müşteri verinizi Microsoft Excel’e yayınlayıp, Microsoft Excel’de düzenledikten sonra tekrar Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’a gönderip pratik bir şekilde verilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP içindeki iş akışlarını kullanın

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP dahili olarak, belgelerde ve kartlarda kullanabileceğiniz bir iş akış kurgusunu desteklemektedir.

Siparişler, Faturalar, Ödeme Talepleri, Müşteri, Satıcı ve Stok Kartları gibi veri girişi yapılan belge ve kartlarda tercihinize göre iş akışı tanımlamanıza ve bir rota dahilinde onaya gönderilmesine yardımcı olur. Eğer işletmenizde belgelerin iş akışı silsilesi ile onaylandıktan sonra kayıt edilmesini istiyorsanız size çok yardımcı olacak araç dahili iş akış kurgularıdır. Belgelerin üzerine kurgulayacağınız İş akışları sayesinde onaysız belgelerin Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’a kayıt edilmesini engeller, verilerinizin doğru ve güvenli bir şekilde kayıt edilmesini sağlarsınız.

Satış ve pazarlama süreçlerinizi akıllıca yönetin, müşteri hizmetlerinizi en üst seviyeye çıkarın

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP dahili CRM çözümüyle birlikte gelmektedir. Kullanıcılarınıza özel hazırlanmış özel panolar, çok boyutlu raporları kullanarak doğru fırsatlara odaklanın. CRM uygulaması ile her zaman satış performanslarını izleyin, ekibinizi iş birliği içerisinde yönetin.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP içerisinde yer alan Servis Yönetim modülü, üretimini veya satışını yaptığınız ürünlerinizin satış sonrası destek hizmetlerini detaylı olarak yönetmeniz için hazırlanmıştır. Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP Servis Yönetim uygulaması ile şirket için kaynaklarınızı daha etkin bir şekilde yönetin, servis görevlerini planlayın, kaynaklarınıza atayın, iş yüklerini analiz ederek müşterilerinize verdiğiniz hizmeti üst seviyeye çıkarın. Garanti sürelerini takip edin, garanti dışı işlemlerde sipariş ve faturalama süreçlerini yönetin.

Çalışanlarınızı her zaman en iyi sonuçlara yönlendirin

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP şirket içi iş birliğinizi en üst seviyeye taşımak için gerekli araçlar ile donatılmıştır. Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP içerisinde hazır panolar ile satış tahminlerinizi, güncel stok miktarlarını analiz edin, hangi tarihlerde satınalma yapacağınıza karar verin.

Satıcı/müşteri bakiyelerini, iskontoları, vadesi geçen hareketlere ait borçları / alacakları gözlemleyin. İşletme bütçelerinizi Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP içerisinde tanımlayın, gerçekleşmeleri gözlemleyin. Müşterilerinize satış yaparken Azure makine öğrenimi ile müşterinizin geçmiş ödemelerini analiz ederek yapacağınız satışın zamanında ödenip ödenmeyeceğine dair öngörülere erişin.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP ile işletmenizdeki tüm kaynaklar hakkında gerçek zamanlı verilere ulaşın, kaynak kullanımlarını analiz edin ve işletmeniz için doğru kararlar alın.

İhtiyaçlarınıza göre uyarlayın, hızlı ve güvenli çalışın

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP açık kod yapısı ile işletmenize özgü iş süreçlerinin kolayca tasarlanmasına yardımcı olur. Açık kod yapısı varolan özelliklerin değiştirilmesine, düzenlenmesine yardımcı olurken, aynı zamanda işletmenizin gereksinim duyduğu yeni özelliklerin sıfırdan geliştirilmesine destek olur.

Kullanıcılar Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP üzerinde kendi kullanım alanlarını sürükle bırak teknolojisi ile yeniden tasarlayabilirler. Alanların yerlerini değiştirebilir, istenmeyen sütunları gizleyebilir, grup isimlerini değiştirebilir, menü adımlarının yerlerini değiştirerek kendilerine özgü hızlı çalışabilecekleri bir çalışma alanı oluştururlar.

İşinize özgü geliştirmelere AppSource üzerinden ulaşın

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP 2700 iş ortağı ile sektöre özel geliştirmeler üretmeye devam ediyor. İş ortaklarının geliştirdiği çözümlere Microsoft App Source üzerinden ulaşabilir, sektörünüze uygun çözümlere App Source üzerinden ulaşabilirsiniz.

App Source Microsoft’un Dynamics 365 iş ailesi için üretilen tüm çözümleri bir arada bulunduran portal aracı. Bu portal üzerinden sektörünüze özgü çözümleri bulup Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP üzerinde kullanabilirsiniz.


Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP ile Power BI tümleşik iş zekasını birlikte kullanın

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP, iş zekası çözümü Power BI tümleşik bir şekilde hizmet sunar. Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP verilerine Power BI üzerinden erişin. Power BI, Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP verilerini alır, bu verilere baz alarak panolar ve raporlar oluşturmanızı olanak tanır.

Power BI, Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP içerisinde yer alan raporlara esnek bir alternatif sunarak, görselleştirmeyi ayrıntılı şekilde incelemenize ve özelleştirmenize yardımcı olur. Power BI, Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP içerisindeki farklı şirketlerinizin verilerini birleştirmenize, verileri görselleştirmenize raporlamanıza yardımcı olur.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP içerisine, Power BI içerisinde hazırlanmış raporlarınızı ekleyebilirsiniz, bu sayede artık raporlarınıza Power BI’a gitmeden Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP Rol Merkezinden erişebilirsiniz.


Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP ve Microsoft Teams ile işletmenizde iş birliğini en iyi seviyeye getirin

Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP ve Microsoft Teams işletmelerin şirket içi iş birliğini artırmak için güçlerini birleştirdi. Microsoft Teams içerisinde Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP eklentisini ekleyerek Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP verilerine ulaşabilirsiniz.

Şirket içi toplantılarınızı yaparken konu üzerinde çalıştığınız verilere Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’ dan erişebilir, iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Teams içerisindeyken, Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’da yer alan Müşteriler, Satıcılar ve İlgili Kişilerinizi arayabilirsiniz. Bulduğunuz kartlar üzerinde daha önce yapılmış olan görüşmelere, belgelere ve detay bilgilere ulaşabilirsiniz. Eriştiğiniz kartlara ait bilgileri Teams üzerinde paylaşıp katılımcıların ilgili kişi hakkında bilgileri görmesini sağlayabilirsiniz.

Teams toplantısında herhangi bir ürün, müşteri, satıcı, sabit kıymet hakkında mı görüşüyorsunuz ? Bu kartlara ait bağlantıları Microsoft Dynamics 365 Business Central ERP’dan kopyalayıp Teams’e yapıştırarak toplantı katılımcılarının ilgili bağlantı hakkında detay bilgiye ulaşmasını sağlarsınız.

Teams üzerinde toplantıdayken üzerinde konuştuğunuz bir iş için Fırsat Kartı tanımlayabilirsiniz, artık toplantı anında Business Central’a gitmeden doğrudan Teams üzerinden fırsat kartı oluşturabiliyorsunuz.