Business Central Proje Yönetimi modülü ile projeleri anlaşılabilir bütçe kalemlerine ayırın, her bir bütçe kalemine kaynak, makine ve genel gider bütçe atamalarını gerçekleştirin. Dönem sonlarında bütçelenen ve gerçekleşen takiplerini bütçe kodları bazında analiz edin. Kaynak kapasitelerini ayarlayın, kaynaklarınızın doluluklarını yönetin.

Temel Kaynaklar

Kaynakları ve fiyatları takip edin.Kaynakları kaydedin ve satın, ilişkili kaynakları tek bir kaynak grubunda birleştirin ve kaynakları takip edin. Kaynakları çalışma ve ekipmana göre bölün ve zaman programı dahilinde belirli bir işe tahsis edin.

Kapasite Yönetimi

Kapasite ve satışı planlayın ve kaynak kullanım istatistiklerini ve karlılığını yönetin. Planınızı ihtiyaç duyduğunuz detay seviyesi ve süre ile bir takvim sisteminde oluşturun. Ayrıca kaynak kullanımını izleyip her bir kaynağınız için genel bir kaynak kullanım kapasitesine erişebilirsiniz. Böylece siparişlerinizi, tekliflerinizi kolay ve doğru şekilde planlayabilirsiniz.

Çoklu Maliyet

Kaynaklar ve kaynak grupları için alternatif maliyetleri yönetin. Maliyetler sabit veya ilave bir yüzdeyle ek olarak da ilave sabit maliyete göre olabilir. İhtiyaç duyduğunuz sayıda iş tipi tanımlayın.

Projeler

İş kullanımını ve müşteri faturalandırma verilerini takip edin. Sabit fiyatlı işleri ve zamana ve malzemeye bağlı işleri yönetin. Ayrıca yapabilecekleriniz:

 • Çoklu görev ve görev gruplamalarıyla iş için plan oluşturun.
  Her görevin bir bütçesi bulunabilir ve ihtiyaç duyduğunuz
  zamana göre ayarlanabilir.
 • Bir işin bütçesini diğerine kopyalayın ve müşterinin işi için
  öğe, kaynak ve genel muhasebe defteri harcamaları için
  işe özel fiyat listesi ayarlayın.
 • İş için tavsiye edilen Devam Eden İş ve Tanıma gönderilerini görüntüleyin.
 • İşler bölümünü Çoklu Para Birimi bölümüyle birlikte kullanarak işi yerel para birimi dışındaki bir para birimiyle planlayın ve faturalandırın.
 • Belirli bir müşteriye belirli bir iş atayın ve İşler bölümünü Satış Faturalandırma ile birlikte kullanarak tam veya kısmi faturalandırma yapın.