Bağımsız Bölüm Yönetimi

İnşaat sektöründe satılacak olan konut, ticari alan gibi bölümler ilgili projenin bağımsız bölümü olarak adlandırılır. Bağımsız bölümler inşaat firmalarının mamüleridir. İlgili bağımsız bölümler imal edildikten sonra satışa sunulur, satış aşamalarında satış sözleşmeleri oluşturulur.

Bağımsız bölüm sayısı projenin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Paralel yürüyen projelerde bağımsız bölüm sayısı artmaktadır. Yüzlerce bağımsız bölümün bilgisinin kayıt altına alınması, projelere göre tasnif edilmesi, satış fiyatlarının belirlenmesi ve yönetilmesi ciddi efor gerektirmektedir.

Navappro İnşaat ERP yazılımı içerisinde yer alan Bağımsız Bölümgeliştirmesi ile aşağıdaki süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

  • Bağımsız bölümlerinizi projelere bağlayabilirsiniz. Bu sayede her bir bağımsız bölümün hangi projeye ait olduğunu kolayca izleyebilirsiniz.
  • Bağımsız bölümlerin, yön, brüt m2, net m2, tip, kat, kapı no, blok no v.s gibi detaylı bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz. Bu sayede Projelerde bulunan bağımsız bölümlerin detaylarını başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan ulaşabilirsiniz.
  • Bağımsız bölümlerin durumlarını izleyebilirsiniz. Bu sayede satılan ve stokta bulunan bağımsız bölümleri ayırt edebilirsiniz.
  • Bağımsız bölümlerin hangi müşteriye, hangi şartlar ile satıldığını izleyebilirsiniz.