Bulut Tahsilat

Bulut Tahsilat Nedir?

Bulut Tahsilat Online Banka modülü ile grup şirketlerinize ait tüm banka hareketlerini tek bir ekranda yönetebilirsiniz. 

Her sabah, banka hareketleri için ilgili bankaların internet bankacılığına girmeye son, bu zaman kaybının önüne Bulut Tahsilat ile geçin. 

Sanal ve fiziki poslar aracılığıyla tahsil ettiğiniz bedelleri BulutTahsilat ile izleyin, bankaların uygulandığı komisyon oranlarına hızlıca ulaşın. 

Bulut Tahsilat ÇPT( Çoklu Para Transferi) modülü ile ödeme talimatlarınızı otomatik olarak bankalara gönderin, ıslak imza derdinden kurtulun.

Bulut Tahsilat portali ile tüm bankaların bakiyelerini tek bir dashboardda izleyin, şirketlerinizin nakit durumuna anında ulaşın.

Bulut Tahsilat portalinde anlık döviz kuru çevrimi sayesinde tüm varlıkları istediğiniz para birimi cinsinden karşılığını gözlemleyin.

Navapp Bulut Tahsilat Entegrasyonu İle Neler Yapabilirim?

Dynamics 365 Business Central üzerinde geliştirdiğimiz Bulut Tahsilat uygulaması sayesinde mali verilerinizi kusursuz bir şekilde Bulut Tahsilat portaline entegre edersiniz.

Müşteri, Satıcı, Kullanılan Krediler, Banka Hesapları, Gider Türleri gibi bankada gerçekleşecek olan ödeme ve tahsilat hareketlerinize eşlenecek verileri tek tuş ile Bulut Tahsilat'a gönderirsiniz. Bu sayede manuel olarak Bulut Tahsilat'a manuel veri girmenize gerek kalmaz.

Business Central Bulut Tahsilat entegrasyonu Çek / Senet modülü ile de entegre olarak çalışır. Tedarikçilere verdiğiniz çek ve senetlerin ödemeleri bankalardan yapıldığında bu kayıtları tespit eder, Business Central Kambiyo Modülüne otomatik olarak entegre eder. Ödemesi yapılan Çek ve Senetlerin durumlarını Ödendi olarak günceller ve muhasebe kayıtlarını oluşturur.

Business Central Bulut Tahsilat entegrasyonu, banka hareketlerini otomatik olarak web servis aracılığıyla çeker, Business Central'a kayıt eder. Ödeme ve tahsilat kayıtlarına girmeniz gereken Boyut, Sözleşme Numarası, Defter Türü gibi bilgileri girmenize olanak tanır ve bu bilgiler ile muhasebeleştirir.

Business Central Bulut Tahsilat entegrasyonu, vadeli hesaplarınızın geri dönüşlerini de otomatik olarak muhasebeleştirir. Faiz gelirinizi, bu gelirden kesilen stopaj kayıtlarını tespit eder ve muhasebe kayıtlarını ek bir müdahaleye ihtiyaç duymadan otomatik olarak muhasebeleştirir.

Business Central Bulut Tahsilat entegrasyonu, Business Central Ödeme Talepleri ile beraber çalışır. Yapılacak olan ödemeler için hazırladığınız Ödeme Taleplerini Bulut Tahsilat ÇPT (Çoklu Para Transferi ) servisine gönderir, bu sayede kağıt ortamına ihtiyaç duymadan, ödeme talimatı hazırlamadan ödemelerinizi bankalara sorunsuz ve hatasız olarak göndermeyi garanti altına alır. 

Business Central Bulut Tahsilat ÇPT (Çoklu Para Transferi) entegrasyonu yapılacak olan ödemelerin vade tarihi, kalan bakiye, ödeme yöntemi gibi türleri kontrol ederek süreçleri yönettiğinden, şirketinizin henüz vadesi gelmeyen ödemeleri yapmasını engeller, onay alınmamış faturaların ödemesini engeller.

Banka hareketlerini Business Central'a aktarmanın en kolay yolu Navapp ve Bulut Tahsilat

Bankalara ödeme talimatı göndermenin en kolay yolu Navapp ve Bulut Tahsilat.