0%

IK Personel Talebi

*Bu yazı tahmini 1 dakika 50 saniye okuma süresine sahiptir.

İşletmelerin geleceğe güvenli bir şekilde bakabilmeleri için varolan insan kaynağını çok iyi yönetmeleri, büyüme dönemlerinde ise ihtiyaç duyulan insan kaynağını tedarik etmede hızlı ve doğru karar vermeleri gerekmektedir.

İnsan Kaynakları departmanın işletmenin kültürüne uygun, istenen niteliklerde çalışan tedarik edebilmesi için talep edilen çalışanın özelliklerinin en iyi şekilde tarif edilmesi çok önemlidir. Doğru özellikler ile talep edilmemiş bir insan kaynağı için doğru çalışanın bulunması hayli güçtür.

Zaman içerisinde işletme içerisinden talep edilen insan kaynağının departman bazında kayıt altına alınması,  hangi özelliklerde çalışana daha çok ihtiyaç duyulduğunun analiz edilmesinde insan kaynakları departmanına kılavuzluk etmektedir.

İnsan Kaynakları Çözümünde yer alan Personel Talebi Yönetimi ile aşağıdaki süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

  •  ​İşletme içerisinde oluşan personel taleplerini elektronik ortama aktarabilir, iş akışlarına bağlayabilir, onay rotasından geçirebilirsiniz. Bu sayede onaylanmamış olan personel talebinin İnsan Kaynakları departmanına ulaşmasını engelleyebilirsiniz.
  • Personel taleplerini talep eden departman, iş kolu, ve personel niteliklerine göre tasnif edip, raporlayabilirsiniz.
  • Personel taleblerini iş ilanları ve iş başvuruları ile ilişkilendirebilirsiniz. Bu sayede talebiniz için verilen ilanlara ve başvuran adaylara göz atabilirsiniz

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.
Size özel tekliflerimiz ve çözüm önerilerimiz için bize bilgilerinizi bırakın…
Sizi bilgilendirelim