0%

Cari, Avans, Kesinti Yönetimi

*Bu yazı tahmini 1 dakika 49 saniye okuma süresine sahiptir.

Müşteri ve tedarikçilerinizin cari, avans, kesinti hesaplarını tek bir kart üzerinden yönetin.

MS Dynamics NAV Müşteri, Satıcı kartları için deftere nakil gruplarında tek muhasebe hesap kodu bağlantısına izin vermektedir. Bu durum özellikle Taşeron ve işverenlerin yönetiminde veya siparişe bazlı çalışma yapılan tedarikci/müşterilerin cari, avans ve kesinti hesapları için ayrı kartlar açılmasına neden olmaktadır. Sonrasında bir tedarikçi/müşteri için rapor alınırken kartların birleştirilmesi, hareketlerin bir arada izlenmesi için çok fazla efor sarfedilmektedir.

Taşeronların, işverenlerin,  tedarikçilerin tek kart üzerinden takiplerinin yapılması, Cari (120, 320 Hesaplar), Avans (159, 340 Hesaplar), Kesinti (126, 326 Hesaplar) işlemlerinin muhasebeleştirilmesi amacıyla Navapp Tr lokalizasyonu içerisinde ek geliştirmeler yapılmıştır. Yapılan bu geliştirmelere ile Müşteri ve Satıcı Deftere Nakil gruplarına Cari, Avans ve Kesinti için muhasebe bağlantı alanları eklenmiştir.

Yevmiye Defteri içerisine ilgili kartların Cari, Avans ve Kesinti türlerinden hangisi için işlem yapıldığını gösteren Defter Türü alanı eklenmiştir. Yevmiye defterinden seçilen değere göre Navision gerekli muhasebe deftere nakil işlemlerini yapmaktadır.

Yukarıda tarif edilen geliştirmeler kapsamında Müşteri ile Satıcı Kartlarını çoklamadan Cari, Avans, Kesinti hesap takipleri yapılabilmekte, Taşeron, İşveren, Tedarikci ve Müşteriler ile mutabakatlar daha hızlı yapılmaktadır.

 

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.
Size özel tekliflerimiz ve çözüm önerilerimiz için bize bilgilerinizi bırakın…
Sizi bilgilendirelim